Põlvamaa õpilased õppisid mängides koostööd

21.04.2014

Mäng on parim õppimise viis. Just seda sama ideed jagasid ka Põlva Ühisgümnaasiumi ja Tilsi Põhikooli õpilased 1. - 3. aprillini toimunud meeskonnatöö arendamise koolitustel, kirjutab Maret Reinumägi portaalis DELFI

Mänguliste meeskonna harjutuste eesmärgiks on suurendada üksteise usaldamist, koostöö tegemist ja ühisel eesmärgil tegutsemist.

Energilised GAME club'i koolitajad Aleksei Razin ja Kristiina Lees on mängu-usku ning arvavad, et mängude abil on lihtsam meeskonnatöö oskusi omandada.

Koolitustel seavad mängujuhid kohe alguses paika ühised reeglid, mida peavad kõik osalejad järgima. Alustatakse lihtsamatest soojendusmängudest ning liigutakse üha rohkemate reeglitega ning suuremat koostööd nõudvate mängude suunas. Kuid igas pealt näha lihtsas mängus peituvad kindlat planeeritud meetodid, mis aitavad konkreetseid eesmärke saavutada.

Näiteks lihtne mäng, kus inimesed läbisegi ruumis ringi liiguvad ning mängujuhi märguande peale vastava arvulised grupid moodustavad, näiteks kolmeliikmelised. Järgmisena annab mängujuht gruppidele ülesandeks moodustada omavahel skulptuur nii, et maad puudutaksid näiteks vaid neli kätt ja neli jalga. See pealt näha lihtne mäng eeldab mängijatelt omavahelist suhtlemist, strateegia kokkuleppimist, koostöös tegutsemist ja loogilist mõtlemist ning sealjuures pakub palju nalja ja füüsilist tegevustki.

Õpilastele tavapärasest erinev tegevus meeldis ning tagasidelehtedele kirjutasid nad palju positiivset:

·         Meeldis, et õppisime erinevate inimestega suhtlema

·         Alguses ma arvasin, et see on igav, aga tegelikult oli väga huvitav

·         Kui ma ei oleks tulnud ja teised oleksid mulle pärast sellest rääkinud, oleksin ma kindlasti kahetsenud, et ei tulnud.

·         Hea koostöö oli klassiga.

·         Meeldis, et sain klassikaaslastega hästi läbi ja suhtlesin rohkem, tahaks korrata!

·         Oli lahe, sest kõik naersid, hüppasid ja mängisid. Kaasa mängisid ka need, kes tavaliselt tundides midagi ei tee.