Haridusseminar Dublinis

01.12.2017
Haridusseminar Dublinis
 
 
Haridusseminar “Aktiivõppe meetodid vene keele õpetamisel” toimus Dublinis 26. novembril 2017. a. Seminar oli korraldatud Iiri vene keele õpetajate ühenduse poolt.
Koolituse viis läbi Lyosha Razin “Mitteformaalse koolituskeskuse GAME club” loovdirektor (http://www.thegameclub.eu/et) ja meeskonna SMART GAMES (www.smartgames.ee) mänguarhitekt. Lyosha Razin on hariduse juhtimine magister.  Rohkem, kui 12 aastat on ta tegelenud aktiivõppe meetodite loomisega nii lastele kui ka täiskasvanutele. Ta on loonud 700 erinevat meetodit, mis arendavad üldpädevusi keele õppimisel. Tema innovatsioonilised eesti ja vene keele kursused on saanud korduvalt Teadus- ja haridusministeeriumi preemiaid.
Seminaril osalesid õpetajad kogu Iirimaalt. Nad tundsid suurt huvi jagatud meetodite ja eesmärkide vastu, milleks olid:
- tuua praktilisi näiteid, kuidas mängulises vormis saab õpetada vene keele grammatikat,
- näidata, kuidas saab teha tundi huvitavamaks, kaasaegsemaks ning kaasahaaravamaks,
-  esitleda mänge, mis aitavad õpilastel ületada keelebarjääri ning julgustavad neid keelt kasutama,
- õpetada kõnekeele arendamist stimuleerivaid harjutusi,
- harjutada, mitteformaalse õhkkonna loomist, mis soodustab keeleõpet,
- näidata, kuidas luua tund, mis oleks huvitav erineva keeletasemega. õpilastele,
- jagada mõtteid, kuidas toetada ja inspireerida õpilasi vene keele õppimisel
 
Noorte seas kasva huvi vene keele õppimise vastu. Klassikaline metoodika ei ole aga noorte õpetamisel edukas. Noored inimesed tahavad õppida rohkem suhtluskeelt, mida on võimalik iga päev kasutada.  Iiri seminariks olid valitud need metoodilised mängud, mille abil saab anda grammatika alused. Samuti käsitleti suurt hulka mänge, mis eemaldavad keelebarjääri ja  aktiveerivad sõnavara.
 
Koolituse teoreetiline osa koosnes formaalsetest, mitteformaalsetest ja informaalsetest aktiivõppe meetoditest vene keele õpetamisel. Praktiline osa koosnes mängudes osalemisest, kus tuli lahendada nii individuaalseid, kui ka meeskonnaülesandeid ning aktiviseerida oma võimeid. 
 
Kohtumine oli väga elav, loominguline, huvitav ja kasulik.
Täname Puškini Instituuti ja Inga Mangust huvitava võimaluse pakkumise eest! Samuti suured tänud Ljudmilla Snegorjovale seminari korraldamise eest Dublinis ja kõikidele osalejatele!