Raamatu esitlus "Играют все"!

Jaga |
Raamatu esitlus "Играют все"!

Tutvustus

Lyosha Razin ja Leelo Kingisepp kutsuvad vene keele kui võõrkeele õpetajaid uue mängude kogumiku "Играют все!" („Mängivad kõik!“) interaktiivsele esitlusele. Kogumik on koostatud Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi toetusel.

Antud kogumik sisaldab 101 kommunikatiivse mängu kirjeldustja on mitme aasta õpetamistegevuse tulemus. Me usume mängu jõusse ning oleksime õnnelikud, kui õpetajad saaksid kasutada meie ideid oma igapäevases töös. Meie keelekursustel mängivad tõesti kõik: nii täiskasvanud, lapsed kui ka õpetajad!

Tere tulemast esitlusele, kus saate tutvuda raamatuga ning osaleda meie õppemängudes! Registreerimiseks täitke allpool olevat vormi. Ootame raamatu esitlusele VKV õpetajaid kogu Eestist!  

AUTORID:

Leelo Kingisepp on kirjastuse Iduleht (iduleht.ee) direktor. Tal on magistrikraad eesti filoloogias (Tartu Ülikool), sertifitseeritud suhtlemisoskuse arendamise treener. Rohkem kui 20 aastat tegeleb eesti keele õpetamise programmide arendamisega, ta on populaarsete õpikute ja koolitavate internet-platvormide kaasautor. Ta on välja andnud rohkem kui10 õppematerjale (mis teevad mänge keele õppimises kuulsaks), sealhulgas ka mängude kogumikud «Mängime ja keel saab selgeks», «Algaja õnn», «Pildist saavad sõnad» jt.

Lyosha Razin on Tallinna mitteformaalse koolituskeskuse GAME club loominguline juht. Tal on bakalaureusekraad vene ja slaavi filoloogias (Tartu Ülikool) ning magistrikraad erialas «Juhtimine hariduses» (Tallinna Ülikool). Üle 12 aastat tegeleb ta aktiivsete õppemeetodite arendamisega täiskasvanute ja laste jaoks. Ta on loonud üle 700 erinevat aktiivset õppemeetodit ja mängu. Korraldab regulaarselt koolitusi õpetajatele nii Eestis kui ka välismaal. Ta on mitteformaalse täiskasvanute vene keele kursuse IVAN autor, lastele mõeldud mängulise vene keele õpetuse BARANKA looja. Mõlemad programmid said preemiaid Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt innovaatilise lähenemisviisi eest õpetamises.


Raamatust:

Kommunikatiivseid mänge, mida me kasutame õppetundidel, võib jagada neljaks kategooriaks, sõltuvalt õpetamisprotsessi eesmärgist. Samadeks kategooriateks on jagatud ka antud kogumiku mängud.

ENERGIAMÄNGUD
Antud jaotises on esitatud lühidad mängud, mille eesmärgiks on aktualiseerida vene keelt, suunata õpilaste tähelepanu tulevasele tunnile, liikuda ja luua meeldivat atmosfääri materjali edaspidiseks assimileerimiseks.

MÄNGUD UUTE SÕNADE SISESTAMISEKS
Antud jaotises on esitatud lihtsad mängud, tänu millele osalejad saavad ise valida leksikoni selleks, et pidada meeles. Kõigil on huvitavam õppida seda, mis puudutab isiklikult teda!

MÄNGUD UUTE SÕNADE KINNITAMISEKS
Keele õppimise protsess pole midagi muud, kui pidev kordamine. Mängud võimaldavad teha sellist protsessi huvitavamaks ja dünaamilisemaks. Siin on tähtis kalduda traditsioonilisest õpetamisest kõrvale, viia neid sõnu üle reaalsesse ellu, joonistada neid, teha katsuvaks.

MÄNGUD-FREERIDE, VÕI MÄNGUD KEELE LOOMINGULISEKS KASUTAMISEKS  
Keele kasutus on loominguline protsess. Igaüks meist näeb maailma erinevalt, suhtub sellesse ka erinevalt, leiab erinevaid sidemeid objektide ja sündmuste vahel. See kõik on otseselt seotud keelelise väljendamisega. Tähtis on anda õpilastele teada, et keel pole rangete reeglite süsteem, vaid oma maailmanägemise loomingulise väljendamise vahend.

Esitlusel toimub otsene ülekanne.

Raamatu virtuaalne versioon on kättesaadav vene keele kui võõrkeele õpetajatele, kes töötavad eesti koolides, tasuta. Kui on soov saada raamatu trükitud variant, palume üle kanda hiljemalt 25. maiks 15 eurot GAME club kontole -  OÜ MUVIO, konto EE112200221032278252. 

22. augustil toimub koolitusprogrammi BARANKA tutvustav kohtumine vene keele kui võõrkeele õpetajatele, millega saab tutvuda ning kuhu saab juba registreeruda siin: http://www.thegameclub.eu/mangud/baranka-opetajatele

Kuidas leida?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Raamatu esitlus "Играют все"!Raamatu esitlus "Играют все"!Raamatu esitlus "Играют все"!Raamatu esitlus "Играют все"!Raamatu esitlus "Играют все"!Raamatu esitlus "Играют все"!

Uudised