2. mäng. „Karjäär“

Jaga |
2. mäng. „Karjäär“

Ürituse sisu

Rõõm
Psühholoogia
Loovus
Õppimine
Meeskonnatöö
Individuaaltöö
Küsi pakkumist
  • Oma tugevate külgede hindamine.
  • Elukutsevalik.
  • Oma valiku kontrollimine mänguolukorras.

Karjäär ei ole pelgalt oma tööelus kasvamise protsess, aga ka oluline osa meie kogu elust. Meie kogemuse kohaselt ei suuda paljud gümnasistid kooli lõpuni jõuda arusaamale oma karjäärivalikust. Samas võib neid ka mõista, kuna kaasaegses maailmas on niivõrd palju erinevaid võimalusi ja erialasid...

Kolmeosaline GAME clubi mäng “Karjäär” annab koolinoortele võimaluse mõtiskleda mitteformaalses võtmes oma prioriteetide üle elukutse valimisel. Mis on tähtis just minu jaoks? Kas selleks on innovatsioon, raha, paindlik graafik või hoopis panus inimkonna arengusse? Umbes sellistest vastustest lähtuvalt jagunevad osalejad rühmadesse ning loovad omale ideaalse töökoha.

Üheks mängu osaks on ka Ameerika psühholoog J. Hollandi elukutsetest, mida osavõtjad täidavad oma intuitsiooni abiga. See tähendab aga seda, et mängus tehakse valikuid mõistuse ja ka südamega. Kui need valikud aga langevad kokku, siis on tõenäoline, et mängija leiab end õigelt teekonnalt."13. novembril korraldas GAME club Tallinna Humanitaargümnaasiumi 12. A klassile mängu “Karjäär”. Lapsed väga ootasid seda mängu, sest ei teadnud, mida võib see mäng endaga kaasa tuua. Teiselt poolt ootasid nad seda üritust kui vaheldust “tavalisele” koolielule.

Tagasiside õpetajalt: 

"Mul õnnestus lastega pärast mängu rääkida ning nende arvamust kuulata. Õpilastele see üritus meeldis, sest päev  möödus eriliselt tänu pakutvatele mängudele.

Õpilased said nii mõndagi teada nii endast kui ka oma klassikaaslastest. Paljud veendusid ka selles, et nende valitud elukutse on õige, kuid mõned said aru, et neil on veel teisigi potentsiaale. Kõik olid väga õnnelikud, kui said hinnangu oma klassikaaslaste poolt. Õpilased tundsid, et see üritus veelgi rohkem liitis klassi ning andis võimaluse vaadata oma klassikaaslasi teise pilguga.

Töölehed ripuvad seinal klassis ning õpilastel on veel võimalus meelde tuletada, mida nad tegid mängu käigus.

Tänan korraldajaid huvitava ürituse eest ning loodan, et meil tekib veel võimalus mõnest huvitavast mängust osa võtta!"

Oksana Joganson
12 klassijuhataja
Tallinna Humanitaargümnaasium

 

2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“2. mäng. „Karjäär“

Uudised